• Resultater

Placeringer ved Nationale mesterskaber

  GULD SØLV BRONZE Yderligere placeringer
2020 ALLE AKTIVITETER AFLYST GRUNDET COVID-19
2019

 

Bagsværd regatta

o   K2 500m

o   K2 200m

o   K4 500m

 

Bagsværd regatta

o   K1 500m

 

 

Spring regatta

o   K4 500m

Danmarksmesterskaberne

o   K4 500m

o   4x200m stafet

 

Spring regatta

o   K2 200m 4.plads (2. dansker)

o   K2 500m 5.plads (2. dansker)

o   K1 1000m 7. Plads (4. dansker)

o   K1 500m 11. Plads (7. dansker)

o   K1 200m 15. Plads (9. dansker)

Bagsværd regatta

o   K1 1000m 5. Plads

o   K1 200m 5. Plads

2018

1. års senior

Bagsværd regatta

o   K1 1000m

Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K4 500m

o   K4 1000m

o   K2 1000m

 

Bagsværd regatta

o   K2 200m

 

Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K2 5000m

o   K1 1000m

o   K2 500m

Danmarksmesterskab maraton

o   K1 maraton

o   K2 maraton

 

 

 

Bagsværd regatta

o   K1 500m

o   K2 500m

 

Danmarksmesterskab

o   K1 1000m

o   K1 5000m

o   K4 500m

Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K1 500m

o   K1 5000m

 

 

Spring regatta

o   K1 200m 11. Plads (8. dansker)

o   K1 500m 8. Plads (5. dansker)

o   K2 200m 6. Plads

o   K2 500m 7. Plads

 

World Cup (Tyskland) 

o   K1 1000m  4. Plads i semifinale

o   K4 500m 5. Plads i B-finale

Bagsværd regatta

o   K1 200m 5. Plads (4. Dansker)

Ungdomsverdensmesterskab (Bulgarien)

o   K1 1000m 8. Plads i A-finalen

Danmarksmesterskab

o   K1 200m 9. Plads

o   K1 500m 7. Plads

o   K2 500m 7. Plads

o   K2 200m 6. Plads

 

2017

U18

Spring regatta

o   K2 500m (Mette Hemmingsen)

o   K2 200m (Mette Hemmingsen)

o   K2 1000m (Selma Kamuk)

o   K4 500m

Maribo regatta

o   K1 500m

o   K1 1000m

o   K2 500m (Mette Hemmingsen)

o   K2 200m (Mette Hemmingsen)

o   K2 1000m (Selma Kamuk)

o   K1 5000m

Bagsværd regatta

o   K1 500m

o   K1 1000m

o   K2 500m (Mette Hemmingsen)

o   K2 200m (Mette Hemmingsen)

o   K4 500m

o   K4 200m

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K2 500m

o   K4 500m

o   K4 200m

Danmarksmesterskab

o   K1 500m

o   K1 1000m

o   K1 5000m

o   K2 500m

o   K2 200m

o   K4 500m

o   K4 200m

 

Spring regatta

o   K1 1000m

o   K1 500m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bagsværd regatta

o   K1 200m

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K2 200m

o   K1 1000m

Danmarksmesterskab

o   K1 200m

DM ergometer

500m

200m

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K1 500m

o   K2 5000m

Ungdomsverdensmesterskab (Rumænien)

o   7. Plads K2 500m

Ungdomseuropamesterskaberne (Serbien)

o   10. Plads K1 500m (vandt B-finalen)

o   10. Plads K4 500m

2016

1.års U18

Bagsværd regatta

o   K2 1000m (Ida Hugod)

Bagsværd regatta

o   K1 1000m

DM sprint

o   K1 1000m

o   K2 500m

o   K4 500m

Spring regatta

o   K2 1000m

Bagsværd regatta

o   K1 500m

o   K4 500m

DM sprint

o   K2 200m

Spring regatta

o   K1 1000m

DM ergometer

o   500m

Bagsværd regatta

o   4. Plads K2 500m

o   7. Plads K1 200m

 

 

DM sprint

o   4. Plads K2 1000m

o   5. Plads K1 500m

7. Plads K1 200m

 

Spring regatta

o   5. Plads K2 500m

o   5. Plads K2 200m

o   9. Plads K1 200m

2015

U16

Maribo regatta 

o   K2 1000m (Selma Kamuk)

Spring regatta 

o   K2 1000m (Selma Kamuk)

o   K2 500m (Selma Kamuk

 

Bagsværd regatta 

o   K2 500m (Selma Kamuk)

 

DM sprint 

o   K2 500m

o   K2 2.500m

 

Spring regatta

o   K1 1000m – spring regatta

DM sprint 

o   K2 200m (Selma Kamuk)

o   K1 2.500m

o   200m stafet

Bagsværd regatta 

o   4. Plads K2 200m

o   8. Plads K1 500m

 

2014

U16

    Bagsværd regatta

o   K4 500m

 

Bagsværd regatta 

o   7. Plads K2 500m

o   9. Plads K1 500m

 

Placeringer ved internationale mesterskaber

  GULD SØLV BRONZE Yderligere placeringer

 

2020 ALLE AKTIVITETER AFLYST GRUNDET COVID-19    
2019

 

 

Nordiske mesterskaber (Sverige)

o   K4 500m

o   K4 2000m

o   K2 1000m

o   K2 500m

o   K2 200m

 

 

 

 

Nordiske mesterskaber (Sverige)

o   K2 5000m

 

Ungdomsverdensmesterskab (Rumænien)

o   10. Plads K2 500m

 

Ungdomseuropamesterskaberne (Serbien)

o   K2 500m 8. Plads i finalen

o   K4 500m 14. plads

 

2018 1. års senior Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K4 500m

o   K4 1000m

o   K2 1000m

 

 

Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K2 5000m

o   K1 1000m

o   K2 500m

 

 

 

Nordiske mesterskaber (Norge)

o   K1 500m

o   K1 5000m

 

 

World Cup (Tyskland) 

o   K1 1000m  4. Plads i semifinale

o   K4 500m 5. Plads i B-finale

Ungdomsverdensmesterskab (Bulgarien)

o   K1 1000m 8. Plads i A-finalen

 

2017

U18

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K2 500m

o   K4 500m

o   K4 200m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K2 200m

o   K1 1000m

Nordiske mesterskaber (Danmark)

o   K1 500m

o   K2 5000m

Ungdomsverdensmesterskab (Rumænien)

o   7. Plads K2 500m

Ungdomseuropamesterskaberne (Serbien)

o   10. Plads K1 500m (vandt B-finalen)

o   10. Plads K4 500m

2016

1.års U18

Nordiske mesterskaber (Finland)

o   K2 500m

o   K4 500m

o   K2 5000m

Nordiske mesterskaber (Finland)

o   K1 1000m

o   K4 200m

o   K2 5000m

Europamesterskaberne (Bulgarien) 

o   6. Plads K4 500m

o   10. Plads K1 500m (vandt B-finalen)

Olympic Hope (Ungarn) 

o   5. Plads K4 500m

o   7. Plads K1 1000m

o   5. Plads i semifinale K1 500m

2015

U16

  Nordiske mesterskaber (Sverige) 

o   K4 500m

o   K2 500m

o   K2 2.500m

 

  Olympic Hope (Polen) 

o   5. Plads K2 1000m (Selma Kamuk)

o   9. Plads K2 500m (Selma Kamuk)

o   8. Plads K4 500m

 

2014

U16

       

Placeringer ved maratonstævner

  GULD SØLV BRONZE Yderlige placeringer
2020 Tour de Gudenaa

o   K2 72 km

 

     
2019 Paradisløbet

o   K2 25 km

 

     
2018 Tour de Gudenaa

o   K4 72 km

 

     
2017
2016 Nordic open 

o   K1 25 km (3. i senior)

DM maraton 

o   K1 22.5 km (Danmarksmester)

DM maraton 

o   K2 maraton (Anne Hauge)

2015 DM maraton 

o   K2 (17,5 km)

 

 

 

DM maraton 

o   K1 (17,5 km)

2014 o   Amager strandpark DM maraton

o   K1 maraton (17,5 km)

o   K2 maraton (17,5 km)